Yalın 6 Sigma Kara Kuşak

YALIN ALTI SİGMA KARA KUŞAK

Yalın Altı Sigma iki ayaklı bir iyileştirme prosesidir. Yalın – kullanılan araçlarla sistemde değer katmayan öğelerin ortadan kaldırılması ile düşük maliyet,  zamanında teslimat amaçlarına hizmet ederken, Altı Sigma DMAIC (Define, Measure, Analyze, Improve, Control) metodu ile ürün ve servis kalitesini arttırmayı ve dolayisiyla müşteri memnuniyetini hedefler. Bu iki kavramın birleşmesiyle ortaya çıkan Yalın Altı Sigma etkinlik üzerindeki etkisi dünyaca kabul görmüş bir yönetim stratejisidir.

Yalın Alti Sigma proses girdilerinin çıktı üzerindeki etkilerini birçok araçla analiz eder ve ispatlanmış etki derecesine gore girdileri control altına alarak çıktı üzerindeki değişkenliği control altına almayı hedefler. Bu arada GİZLİ FABRİKA gibi ongorulmeyen kayıplar su yüzeyine çıkarılarak ortadan kaldırılır.

Bu eğitimde amaç kendi şirketlerinde Yalin Altı Sigma Kara Kuşak ve Yeşil Kuşak Projelerini yönetebilecek uzmanlar yetiştirmektir.

  Yalın 6 Sigma Kara Kuşak Eğitim İçeriği

cc

  • Tanımlama Fazı Eğitimi
  • Ölçme Fazı Eğitimi
  • Analiz Fazı Eğitimi
  • İyileştirme Fazı Eğitimi
  • Kontrol Fazı Eğitimi

Program Şekli:

Toplam 200 saatlik bir programdır. Her ay 40 saat (5 gün) olacak şekilde
5 ay süresinde tamamlanır.

Sertifika Bilgileri:

Program sırasında yapılacak olan sınav ve test ve odevlerde başarılı olan katılımcılar seçtikleri projenin başarıyla tamamlanması durumunda “BAŞARI SERTİFİKASI”  almaya hak kazanırlar. Aksi durumda katılımcılara “KATILIM SERTİFİKASI” verilir.

 

Katılımcı Profili : Üst ve Orta Kademe Yöneticiler, Kalite Mühendisleri, Üretim Mühendisleri, Kalite Planlama Çalışanları

 

Eğitime Başvur