ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi


Eğitimin Adı

ISO/IEC 27701:2021 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi

Eğitim Sertifikası

Eğitimin sertifikalandırılması Exemplar Global onaylı olacaktır.

Eğitimin Amacı:

Eğitimin amacı, ISO/IEC 27701:2019 ve ISO 19011 şartlarına uygun olarak etkin Kişisel Veri Yönetim Sistemi denetimleri yapılması ve yönetilmesi için gerekli bilgi ve becerileri sağlamaktır. Eğitim içeriğindeki workshoplar, katılımcının denetim prosesini yalnızca sözel olarak değil uygulayarak öğrenmesine olanak tanır.

Bu kurs benim için uygun mu?

ISO/IEC 27701 Baş Denetçi eğitim kursu, geniş çapta kabul görmüş denetim ilkeleri, prosedürleri ve tekniklerini uygulayarak Gizlilik Bilgi Yönetim Sistemi denetimi gerçekleştirmek için gerekli becerileri geliştirmenizi sağlar.

Bu eğitim kursunda, ISO 19011 ve ISO/IEC 17021-1 belgelendirme sürecine uygun olarak denetimleri planlamak ve yürütmek için gerekli bilgi ve becerileri edineceksiniz.

Pratik alıştırmalara dayanarak, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin işlenmesi bağlamında gizliliğin korunması ve ayrıca ana denetim teknikleri hakkında bilgi edinebilecek ve bir denetim programını, denetim ekibini yönetme konusunda yetkin hale gelebileceksiniz.

Bu eğitimi tamamladıktan sonra sınava girebilir ve sınavı başarı ile geçerseniz ve “Exemplar Global onaylı Etki Akademi Sertifikalı ISO/IEC 27701 Baş Denetçi” ünvanına başvurabilirsiniz.

Eğitimde Ne Öğreneceğim?

Bir Gizlilik Bilgi Yönetim Sistemini ve ISO/IEC 27701'e dayalı süreçlerini anlayın

ISO/IEC 27701, ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27002 ve diğer standartlar arasındaki ilişkiyi belirleyin

ISO 19011'e uygun olarak bir yönetim sistemi tetkikini planlama, yönetme ve takip etmede denetçinin rolünün yetkinliklerini kazanın.

ISO/IEC 27701 gerekliliklerinin nasıl yorumlanacağını öğrenin

Eğitim Planı

1. Gün: Kişisel Veri Yönetim Sistemine ve ISO/IEC 27701'e Giriş

2. Gün: Denetim ilkeleri, denetimin hazırlanması ve başlatılması

3. Gün: Yerinde denetim faaliyetleri

4. Gün: Denetimin kapatılması

5. Gün: Sertifikasyon sınavı

Not-1: İlk defa baş denetçi eğitimi alacak kişiler için 40 saat olmak üzere 5 gündür.

Not-2: Herhangi bir standartta baş denetçi alan kişiler için 24 saat olmak üzere 3 gündür.

Önkoşullar

Bilgi güvenliği ve gizliliği konusunda temel bir anlayış ve kapsamlı bir denetim ilkeleri bilgisi.

Etki Akademi’yi neden seçmelisiniz?

Uzman eğitmenler – Tüm eğitmenlerimiz kendi alanlarında zengin deneyime ve uzmanlığa sahiptir ve bunu alıp kullanabileceğiniz etkili bir şekilde size aktarmaya isteklidir.

Kalite güvencesi – Eğitmenlerimiz delegeler tarafından hem yıllık olarak hem de her kurstan sonra değerlendirilir. Katılımcıların %99'u genel eğitmen sunumunu, becerilerini ve bilgilerini iyi veya çok iyi olarak değerlendirdi.

Etkileşimli öğrenme- Pratik ve uygulamalı öğrenmenin önemini görüyoruz, bu nedenle bilginizi ve katılımınızı daha da derinleştirmek için bunu tüm kurslarımıza yerleştirdik.

Küçük sınıflar- Mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini yaşamanızı sağlamak için kurslarımızın hepsinde maksimum 12 delege bulunur.