İletişime Geçin

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı

Uluslararası standartlarda özel fizyoterapi ve rehabilitasyon yaklaşımlarını öğrenecek, tedavi programı çizebileceksiniz.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Tezsiz Yüksek Lisans Programı Kayıtları Başlamıştır.

Program Hakkında

Dünyada ve ülkemizde gelişen teknoloji ile birlikte giderek hareketsizleşen toplumların bugün ve gelecekteki gereksinimleri fizyoterapistlik mesleğinin gelişimini kaçınılmaz kılmaktadır. Ülkemiz sağlık ve eğitim politikalarının geleceğini planlamak amacıyla kaliteli ve yetkin lisans Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrenimi kadar, yeterli sayıda uzmanlaşmış fizyoterapist bulunmaması, lisansüstü eğitim programı açmayı zorunlu hale getirmektedir.

Programın hedefi;

Lisans mezunu fizyoterapistlere, uluslararası standartlarda özel fizyoterapi ve rehabilitasyon yaklaşımlarını öğretmek, sağlam bilimsel temelleri olan, bilgiye ulaşımı öğretmek ve bu bilgileri sağlamlaştırmak, araştırma odaklı fizyoterapist kavramını kazandırmak, değerlendirme, tedavi programı çizme ve standardizasyon ile birlikte etik kurallarını çok iyi bilen ve uygulayan mezunlar vermektir.

Hazırladıkları tezlerde yeni yöntemler uygulayan, sonuçları klinik rehabilitasyon programlarına katkı sağlayacak araştırmalar yapan uzman fizyoterapistler yetiştirmekte programın hedeflerindendir. Böylece bu program ile üniversiteler ve araştırma merkezlerinin ihtiyaç duyduğu öğretim üyesi yetiştirmenin ilk adımı yerine getirilmiş olacaktır.

Kayıt için Gerekli Evraklar

  • Başvuru Formu
  • Lisans diploması
  • Not çizelgesi (transkript),
  • Kimlik fotokopisi,
  • Vesikalık fotoğraf (4,5 x 6 cm.),
  • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
  • Tezsiz Yüksek Lisans Programı için ALES belgesi gerekli değildir.

Daha detaylı bilgi almak ya da kayıt olmak için 05531781048 - 02622910069 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir, iletişim sayfasından form doldurarak size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.