İletişime Geçin

Hemşirelik Yüksek Lisans Programı

Uluslararası düzeyde kanıt temelli bilimsel araştırma yöntemlerini etik ilkeler ve ahlaki değerler doğrultusunda uygulayabileceksiniz.
Hemşirelik Yüksek Lisans Programı

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı Kayıtları Başlamıştır.

Program Hakkında

Kadın Sağlığı ;

Bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli ölçütler olan anne ve çocuk sağlığına odaklanır. Kadın Sağlığının güçlendirilmesi aile sağlığının ve dolayısıyla toplum sağlığının güçlendirilmesine hizmet eder. Hemşirelik Bölümü lisansüstü eğitim programında; kadın sağlığının güçlendirilmesinde, uluslararası düzeyde bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyen, kadının insan haklarına odaklanan, etnik ve kültürel farklılıklara duyarlı, alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip edebilen profesyonel yetkinliklerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Hemşirelik Lisansüstü Eğitim Programında;

Öğrencilerimize uluslararası düzeyde kanıt temelli bilimsel araştırma yöntemlerini etik ilkeler ve ahlaki değerler doğrultusunda uygulayabilme ve sorunlara çözüm önerileri geliştirebilme, kadın sağlığının savunuculuğunu üstlenme ve sağlık politikalarını yönlendirme konularında da bilgi ve beceri kazandırılması hedeflenmektedir.

Kayıt için Gerekli Evraklar

  • Başvuru Formu
  • Lisans diploması
  • Not çizelgesi (transkript),
  • Kimlik fotokopisi,
  • Vesikalık fotoğraf (4,5 x 6 cm.),
  • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
  • Tezsiz Yüksek Lisans Programı için ALES belgesi gerekli değildir.

Daha detaylı bilgi almak ya da kayıt olmak için 05531781048 - 02622910069 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir, iletişim sayfasından form doldurarak size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.